Хан очекува влада врз уставно мнозинство
Last Updated on Јан 24 2017

Хан очекува влада врз уставно...

Европскиот комесар задолжен за европската соседска политика и за преговорите за проширување, Јоханес Хан во обраќањето до
„Лајм“: Дипломати успеале да ја повлечат ДУИ од „канџите“ на ВМРО-ДПМНЕ
Last Updated on Јан 24 2017

„Лајм“: Дипломати успеале да ја...

Објавениот текст во весникот „Лајм“, преку кој преставници на албанската партија на власт објавија дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску...
СЈО отвори две нови истражни постапки - „Тарифа“ и „Тенк“ за „мерцедесот“ на Груевски
Last Updated on Јан 24 2017

СЈО отвори две нови истражни...

Соопштението на Специјалното јавно обвинителство, објавено на страницата на Фејсбук, го објавувам,е интегрално:
Од ДУИ демантираат дека веќе имаат договорено влада
Last Updated on Јан 24 2017

Од ДУИ демантираат дека веќе имаат...

Демократската унија за интеграција на Али Ахмети ги демантира информациите кои се појавија вчера во медиумите дека неговата партија...
ВИДЕО - Заев: По 29 јануари, мандатот ќе биде во наши раце
Last Updated on Јан 23 2017

ВИДЕО - Заев: По 29 јануари, мандатот...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска по процесот „Пуч“ рече дека истекува рокот од мандатот на Никола Груевски за формирање влада и...

Колумни

There are no product matching selection!

  Следете не на

Слајд вести

Борба.мк - www.borba.mk

verusevski.jpg

Кривичниот совет се обрати до специјалната обвинителка Катица Јанева да достави дополнителни документи, односно патни исправи на Зоран Верушевски, како би можел да одлучи по однос на предлозите и доставеното мислење околу неговото пуштање од притвор и замена на мерката со куќен притвор.

-Република.jpg

На кој начин провладината„Република“ се стекнала со приходи од над 1,1 милион евра, и денеска праша СДСМ, истакнувајќи дека „Република” и останатите медиумски курири на уредникот Никола Груевски не кажуваат од каде им се милионите на нивните сметки. 

sdsm_logo.png

И “Радио слободна Македонија”, покрај “Курир” и “Република” е уште еден провладин медиум којшто молчи на каков начин се стекнува со високи, милионски приходи. Само овие три владини медиуми оствариле приходи од 3 милиони евра, за три години. Од каде им се милионските приходи на медиумите коишто ги уредува Никола Груевски, реагира СДСМ.

Вторник, Јан 24 2017 comment
Has no article!
Вторник, Јан 24 2017 comment
Has no article!
Петок, Јан 20 2017 0 comment
Јансен: Трамп ќе му го остави

Новиот американски претседател Доналд Трамп нема да пројавува особен интерес кон

Недела, Ное 27 2016 0 comment
ВИДЕО - Вечното Езерско дерби во

Во Охрд на стадионот Билјанини извори во рамките на Третата лига се одигра вечното

Вторник, Јан 24 2017 comment
Has no article!

 reklama

reklama

reklama

There are no product matching selection!

ИМПРЕСУМ: Издавач: СОС Балкан Медиа -Охрид Ул. Димитар Влахов Б.Б - Претедател со неограничени овластувања Сашко Денесовски.  Kонтакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. , Уредува: редакциски колегиум, главен и одговорен уредник: Денесовски Сашко, спорт: Иван Арсеновски, контакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. Испратените текстови и фотографии не се враќаат. Информациите и фотографите на интернет порталот се авторизирани, и служат исклучиво за лично информирање. Забрането превземање без согласност на издавачот. Секое неовластено превземање и реемитување на вести подлежи на кривична одговорност согласно Кривичниот Законик на РМ. Правен застапник: Aдвокатска канцеларија Емил Балабан ул. Македонски Просветители бр.1 Охрид.